PSG CONSTRUCTION JE I LETOS VÍTĚZ V SOUTĚŽI STAVBA ROKU 2019 ZLÍNSKÉHO KRAJE ZA PRŮMYSLOVÉ STAVBY. TENTOKRÁT SE STAVBOU HIRSCHMANN NA VSETÍNĚ.

15. září 2020
PSG Construction je i letos vítěz v soutěži Stavba roku 2019 Zlínského kraje za průmyslové stavby. Tentokrát se stavbou Hirschmann na Vsetíně.

PSG Construction se může pochlubit dalším prvenstvím. Tentokrát v soutěži stavba roku, kde společnost vyhrála první cenu za průmyslovou stavbu s projektem „Hirschmann 2. výrobní závod“, který realizovala jako generální dodavatel pro investora Hirschmannn Czech s.r.o. Doba realizace tohoto projektu byla od ledna 2018 do července 2019.

Jedná se o soubor objektů, základní část tvoří výrobní hala, skladovací hala se samoobslužným skladem, objekt expedice a přimknutý dvoupodlažní objekt administrativy a technického zázemí. Nosným prvkem je atypický železobetonový prefabrikovaný skelet s hlubinným založením, doplněný dvěma monolitickými částmi v nárožích administrativy. Obvodový plášť výrobní a skladovací haly je designově opatřen svislým návěsným pláštěm z trapézového plechu, administrativní část pak vodorovně kladené sendvičové panely společně s vyzdívkou a kontaktním zateplovacím systémem. Na střešním plášti administrativy je realizována extenzivní zelená střecha. Tento technicky velmi náročný projekt bylo potřeba koordinovat nejen s náročností stavební dodávky, ale i s přímými dodávkami investora jak technologickými rozvody tak systémem zabezpečujícím skladování a manipulaci s výrobky.

„Je třeba poděkovat našim kolegům - členům projektového realizačního týmu - za kvalitně odvedenou práci a také investorovi za důvěru, kterou v nás vložil v souvislosti s realizací tohoto náročného a originálního díla. Je to již druhé nejvyšší ocenění v řadě v kategorii průmyslové stavby, což je dokladem toho, že svou práci děláme na profesionální úrovni a v souladu s požadavky objednatelů.“ Uvedl Jaroslav Ševela, výkonný ředitel PSG Construction v reakci na vítězství v soutěži.

Loni se PSG Construction účastnilo soutěže v kategorii průmyslových staveb s projektem Stavba nové válcovny Fatra, a.s., Napajedla, kde získalo také hlavní cenu v dané kategorii.

Soutěž Stavba roku Zlínského kraje 2019 zaštiťuje Krajská stavební společnost při Svazu podnikatelů ve stavebnictví společně s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě. Jedná se již o XVIII. ročník této soutěže.