Stavíme pro budoucnost
Kariéra
PSG
8. července 2024

Darujeme 100 000 korun Ríšovi a Samíkovi

Do druhého ročníku našeho charitativně-sportovního projektu se zapojilo 63 zaměstnanců a dohromady jsme nachodili a naběhali více než 23 000 kilometrů.

Od května do konce června mohli zaměstnanci PSG sbírat kilometry chůzí a během s cílem podpořit dva zdravotně znevýhodněné kluky, Ríšu a Samíka.

Do výzvy se zapojilo 63 zaměstnanců a společně jsme nachodili a naběhali 23 361 kilometrů. Vedení stavební skupiny PSG za každý ušlý kilometr přispělo 4 koruny, takže jsme pro Ríšu a Samíka pomocí chůze a běhu vybrali finanční prostředky ve výši 93 444 korun. Tuto částku nakonec vedení stavební skupiny PSG zaokrouhlilo na konečných 100 000 korun, které budou rovnoměrně rozděleny mezi Ríšu a Samíka. Do výzvy se přidalo několik firem z regionu, které také sbíraly kilometry a kluky finančně podpořily - Fatra, Greiner Assistec, SPECTRA nebo Vodovody a kanalizace Zlín. Rodinám Ríši a Samíka předáme šeky spolu Jakubem Kohoutkem, předsedou spolku Srdce na pravém místě, z.s., na zářijové firemní akci "Den s PSG". 

Součástí projektu byla i veřejná sbírka na platformě Donio.cz, ve které se podařilo pro Ríšu a Samíka vybrat 113 894 korun. Do sbírání kilometrů se zapojilo 443 lidí z celé republiky a společně s našimi kilometry se nachodilo a naběhalo téměř 125 000 kilometrů.

Všechny vybrané finanční prostředky budou rozděleny mezi rodiny obou chlapců. Díky nim si budou moci dopřát potřebné rehabilitace a zdravotní pomůcky. Pokud jste se zapojili do sportovní výzvy nebo přispěli v rámci veřejné sbírky, pomohli jste Ríšovi a Samíkovi zajistit lepší život. Děkujeme!