Stavíme pro budoucnost
Kariéra
PSG
10. října 2022

Dokončená zakázka pro Lékařskou fakultu UK v Praze

Náš pražský závod slavnostně předal zakázku na dobudování výukových prostor v areálu teoretických ústavů 2. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy.

Slavnostní předání proběhlo za účasti ministra zdravotnictví prof. Vlastimila Válka, rektorky Univerzity Karlovy prof. Mileny Králíčkové, náměstka MŠMT pro řízení sekce mezinárodních vztahů, EU a ESIF dr. Václava Velčovského, zástupkyně Evropské komise Pavle Pipkové, proděkana pro rozvoj 2. LF UK prof. Pavla Koláře a výkonného ředitele PSG Construction, Petera Suroviče.

V nové budově na Plzeňské ulici mají studenti a vyučující k dispozici supermoderní příjemné prostředí a zázemí, včetně prostorných poslucháren a učeben nebo budoucího bufetu a studentského klubu. Ve vestibulu je umístěna velkoplošná obrazovka, kde se budou zobrazovat aktuální informace o dění na fakultě. U schodiště do další části dostalo čestné místo pelikání vejce, základní kámen budovy.

Ve druhém patře jsou učebny pro 20 až 60 osob a spisovna. K dispozici je zde studentům také kuchyňka vybavená varnou konvicí a mikrovlnnou troubou. Ve třetím patře se nachází posluchárna pro 200 osob a učebny pro 40 až 60 osob, ve čtvrtém patře jsou pak konzultační a seminární místnosti.

Součástí čtvrté etapy byla i výstavba zvěřince, který bude sloužit jako obydlí pro pokusné myši, potkany a králíky. Stavba zvěřince byla zahájena demolicí dílny a skladu ve čtvrtém čtvrtletí roku 2020 a ukončena byla v květnu 2022.