Stavíme pro budoucnost
Kariéra
PSG
12. září 2022

Komunitní dům seniorů v Petrovicích slavnostně otevřen

Náš ostravský závod má za sebou další úspěšnou realizaci. Za účasti veřejnosti jsme předali komunitní dům seniorů v Petrovicích u Karviné.

Objekt s celkem pětadvaceti byty, společenskou místností, jídelnou a technickým zázemím vyrostl v části Závada za necelých 14 měsíců. Komunitní dům je navržen ve tvaru U a vytváří tak účelově vnitřní dvůr se soukromým prostorem.

Komunitní dům pro seniory zahrnuje celkem 25 bezbariérových bytových jednotek, víceúčelový společenský sál, jídelnu a technické zázemí. Celková kapacita domu je 40 osob. Jednolůžkové a dvoulůžkové byty obsahují zádveří se šatnou, koupelnu, obytný prostor s kuchyňskou linkou a oddělenou ložnicí. Dominantou objektu je fasáda řešená jako kontaktní zateplovací systém s imitací betonu a teakového dřeva. Celkové náklady na výstavbu činí zhruba 85 milionů korun.

Slavnostní otevření Komunitního domu seniorů se účastnila široká veřejnost, objektu mimo jiné požehnal Martin David, biskup ostravsko-opavský. Plnohodnotný provoz komunitního domu je naplánován po novém roce.

„Chtěl bych popřát všem budoucím obyvatelům komunitního domu, ať se jim tu dobře žije. Je to krásný prostor a těší mě, že jsme ve spolupráci s městem, které nám bylo velmi nápomocno, postavili užitečný objekt, který si již teď senioři pochvalují,“ uvedl Ing. Tomáš Vaněk, ředitel ostravského závodu PSG Construction.