Stavíme pro budoucnost
Kariéra
PSG
30. května 2011

Kongresové centrum získalo hlavní cenu v soutěži Stavba roku Zlínského kraje 2010

Hlavní cenu v první kategorii „Stavby občanské vybavenosti“ prestižní soutěže Stavba roku Zlínského kraje 2010 získalo Kongresové centrum ve Zlíně, které postavilo PSG společně s dalším partnerem ve sdružení dodavatelů. Členové odborné poroty ocenili zejména technickou a konstrukční náročnost objektu, který navrhla světoznámá architektka a zlínská rodačka Eva Jiřičná. Do soutěže bylo celkem přihlášených 61 staveb, dokončených v roce 2010.

Hlavní cenu v první kategorii „Stavby občanské vybavenosti“ prestižní soutěže Stavba roku Zlínského kraje 2010 získalo Kongresové centrum ve Zlíně, které postavilo PSG společně s dalším partnerem ve sdružení dodavatelů. Členové odborné poroty ocenili zejména technickou a konstrukční náročnost objektu, který navrhla světoznámá architektka a zlínská rodačka Eva Jiřičná. Do soutěže bylo celkem přihlášených 61 staveb, dokončených v roce 2010. Centrum tak po úspěchu v soutěži Fasáda roku 2010 získala další prestižní ocenění. PSG ji realizovalo v letech 2009 a 2010, stavba se stala jednou z nových dominant krajského města Zlína.
Kongresové centrum se skládá ze dvou samostatných objektů. Prvním je prosklená vstupní část se šatnami, pokladnami, informačním střediskem, restaurací a terasou v prvním patře. Druhou tvoří dva víceúčelové sály s akustickými podklady a podhledy. Kolem hlavního sálu pro 850 osob jsou obslužné prostory s ladírnami, zkušebnami, administrativními prostory a dalším zázemím. Centrum tvoří společný komplex se sousedním Univerzitním centrem.