Stavíme pro budoucnost
Kariéra
PSG
24. března 2021

Modernizace psychiatrie nemocnice Havířov přinese větší komfort

Modernizaci a rekonstrukci pavilonu psychiatrie Nemocnice s poliklinikou Havířov, p. o. realizuje ostravský závod PSG Construction.

Termín dodání je smlouvou stanoven na 18 měsíců, předpokládáme však jeho významné zkrácení. Provedena bude rozsáhlá rekonstrukce stávajícího pavilonu psychiatrie, jejíž cílem je zvýšení kvality lékařské péče a rozšíření stávajícího počtu lůžek pro pacienty.

Opravovaný pavilon se skládá ze dvou křídel o půdorysu ve tvaru písmene L, přičemž jedno křídlo je trojpodlažní a druhé dvojpodlažní s velkou terasou v úrovni 3. nadzemního podlaží. Většina prací se bude provádět ve 2. a 3. nadzemním podlaží, kde dojde ke kompletnímu odstranění interiérových příček a vznikne nová moderní dispozice psychiatrie. Ve 3. nadzemním podlaží, které má nyní pouze jeden trakt a terasu, bude nástavbou z ocelové konstrukce vytvořeno nové křídlo, které bude sloužit pro vyšetřovny a zázemí lékařů. Součástí díla je kompletní výměna všech rozvodů TZB a dodávka interiérového vybavení včetně části lékařské technologie.

Část prací bude probíhat i v 1. podlaží, kde bude po celou dobu v provozu dialyzační centrum. Tato skutečnost si vyžádá velké nároky na koordinaci prací s nemocnicí tak, aby nebyl omezován provoz dialyzačních sálů ani pohyb pacientů.