Stavíme pro budoucnost
Kariéra
PSG
16. listopadu 2021

Modernizaci psychiatrie Havířov se podařilo zkrátit o pět měsíců

Modernizace a rekonstrukce pavilonu psychiatrie Nemocnice s poliklinikou Havířov byla plánována na 18 měsíců. Ostravskému závodu se podařilo rekonstrukci zkrátit o celých pět měsíců.

Celkové zkrácení a vstřícný přístup projektového týmu k měnícím se požadavkům zadavatele udělal radost personálu, zejména panu primáři oddělení a řediteli nemocnice. Slavnostní otevření pavilonu psychiatrie, které proběhlo 15. listopadu 2021, se díky velké spokojenosti nemocnice vedlo v přátelském duchu.

Většina prací se prováděla ve 2. a 3. nadzemním podlaží, kde došlo ke kompletnímu odstranění interiérových příček a vznikla nová moderní dispozice. Ve 3. nadzemním podlaží vzniklo nástavbou z ocelové konstrukce nové křídlo, které slouží pro vyšetřovny a zázemí lékařů. Rozsáhlá modernizace přinese větší komfort, kvalitnější lékařskou péči a současně vyšší kapacity lůžek pro pacienty samotné. Celá rekonstrukce si vyžádala velké nároky na koordinaci prací s nemocnicí tak, aby nebyl omezován provoz dialyzačních sálů ani pohyb pacientů.