Stavíme pro budoucnost
Kariéra
PSG
12. října 2020

Nadstandardní rodinný dům Královi dokončen

Nadstandardní stavbu rodinného domu s inteligentním řízením předal ostravský závod PSG Construction v průběhu podzimu rodině Králových.

„Přestože se jedná „pouze“ o stavbu rodinného domu, šlo o složitou realizaci, která přinesla spoustu výzev a komplikací, což se projevilo na délce výstavby,“ uvedl ředitel závodu Ostrava Tomáš Vaněk.

Jedná se o podsklepenou, jednopodlažní, ve středové části dvoupodlažní stavbu rodinného domu s bazénem a garáží. Součástí jsou i dvě složitá monolitická schodiště a výtah. K vytápění objektu je využíváno tepelného čerpadla a hlubinných vrtů. Tepelnou pohodu zajišťuje i vzduchotechnika, kde byl použit systém řízeného větrání s rekuperací odpadního tepla.

Celý systém, jakož i jednotlivé prvky v domě (osvětlení, rolety, ozvučení, videotechnika, ostraha, závlaha, bazénová technologie, VZT a vytápění), je řízen systémem Control4.

„Přes veškeré výzvy, které tento projekt přinesl, jsme jako generální dodavatel díla splnili své závazky bezezbytku. Veškeré stavební práce byly provedeny v termínu, řádně a odborně, což nám majitel potvrdil referenčním listem,“ dodává Tomáš Vaněk