Stavíme pro budoucnost
Kariéra
PSG
24. ledna 2020

Nová hasičská zbrojnice Zlín hotova, zbývá rekonstrukce staré

Výstavba nové hasičské zbrojnice ve Zlíně byla s maximálním nasazením a péčí dokončena tak, aby byl investor, kterým je Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje, maximálně spokojen.

Na začátku roku 2020 na tuto hlavní část projektu navazuje rekonstrukce stávající zbrojnice.

 „Realizace hlavní části projektu nebyla vůbec jednoduchá, protože jeho součástí byla řada specifických požadavků a technologických zařízení, která musí být perfektně připravena pro potřeby a akceschopnost jednotek hasičů,“ uvedl David Blažek, ředitel závodu Otrokovice společnosti PSG Construction.

Ve zbrojnici je vše zálohováno dieslovým agregátem a velkým záložním zdrojem UPS. Je vybudována kompresorovna pro stlačený vzduch a rozvod po celém objektu. Složitý systém IT ovládá vše až do posledních dveří, brány a vrat, a to i vzdáleným přístupem. Vzduchotechnika je připravena nejen pro samotný objekt, ale má i odsávání pro auta při výjezdu. Součástí hotové stavby jsou také komfortní prostory pro hasiče, aby mohli po náročné a zodpovědné práci regenerovat. Jde o saunu, plně vybavenou tělocvičnu, odpočinkové místnosti nebo velkou jídelnu s terasou.