Stavíme pro budoucnost
Kariéra
PSG
15. září 2020

PSG Construction vítězem soutěže Stavba roku Zlínského kraje

PSG Construction i letos zvítězilo v soutěži Stavba roku 2019 Zlínského kraje. Hlavní cenu si kolegové odnesli v kategorii průmyslových staveb za stavbu „Hirschmann 2. výrobní závod, Vsetín“, kterou jsme realizovali jako generální dodavatel pro investora Hirschmann Czech s.r.o. v době od ledna 2018 do července 2019.

Jedná se o soubor objektů, kde základní část tvoří výrobní hala, hala se samoobslužným skladem, objekt expedice a přimknutý dvoupodlažní budova administrativy a technického zázemí. Nosným prvkem je atypický železobetonový prefabrikovaný skelet s hlubinným založením, doplněný dvěma monolitickými částmi v nárožích administrativy. Obvodový plášť výrobní a skladovací haly je designově opatřen svislým návěsným pláštěm z trapézového plechu, na administrativní část pak byly použity vodorovně kladené sendvičové panely společně s vyzdívkou a kontaktním zateplovacím systémem. Na střešním plášti administrativy je realizována extenzivní zelená střecha.

„Je třeba poděkovat našim kolegům – členům projektového realizačního týmu – za kvalitně odvedenou práci a také investorovi za důvěru, kterou v nás vložil v souvislosti s realizací tohoto náročného a originálního díla. Je to již druhé nejvyšší ocenění v řadě v kategorii průmyslové stavby, což je dokladem toho, že svou práci děláme na profesionální úrovni a v souladu s požadavky objednatelů,“ uvedl Jaroslav Ševela, výkonný ředitel PSG Construction v reakci na vítězství v soutěži.

Loni jsme se zúčastnili soutěže v kategorii průmyslových staveb s projektem „Stavba nové válcovny Fatra, a. s., Napajedla“, kde PSG rovněž získalo hlavní cenu v dané kategorii.

Soutěž Stavba roku Zlínského kraje 2019 zaštiťuje Krajská stavební společnost při Svazu podnikatelů ve stavebnictví společně s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě. Jedná se již o XVIII. ročník této soutěže.