Stavíme pro budoucnost
Kariéra
PSG
3. května 2024

PSG je generálním partnerem Otrokovické stovky

První ročník závodu PSG Otrokovická stovka se koná ve dnech 3-5. května, 108 kilometrová trasa závodníkům ukáže krásy Buchlovských hor.

Generálním partnerem závodu, který odstartuje v pátek 3. května jednu minutu před půlnocí u Městské sportovní haly v Otrokovicích, se stala naše stavební skupina PSG. Symbolicky právě v roce, kdy PSG oslavuje 100 let od svého vzniku.

„Když jsme se dozvěděli, že se chystá nová zajímavá akce, která obohatí dění v našem regionu a může přilákat účastníky z celé republiky, tak nás to hned zaujalo. Podobný ultra trailový závod či dálkový pochod na Zlínsku chyběl a věřím, že v dalších letech bude tento podnik jen vzkvétat. Naše podpora dlouhodobě míří do sportovní oblasti, ve sportovních aktivitách motivujeme i naše zaměstnance. Vloni jsme se poprvé s kolegy zúčastnili štafetového půlmaratonu, tímto spojením budujeme ambice na absolvování i delších tratí ve firemních barvách. První ročník otrokovické stovky navíc nemohl být načasován lépe, jelikož letos slavíme sté výročí od založení naší společnosti,“ popsal úvahy o generálním partnerství Peter Surovič, předseda představenstva a výkonný ředitel PSG Construction.

Na startu trasy dlouhé 108 kilometrů s převýšením více než 4 000 metrů budou zhruba dvě stovky závodníků. Celkový limit na zdolání PSG Otrokovické stovky je 36 hodin.

„Běžci si užijí Chřiby na začátku května, tedy v jednom z nejhezčích období roku, jaké lze v těchto výjimečných horách zažít. Trasa závodu totiž vede přes většinu chřibských dominant a ikonických míst jako jsou vrcholy Buchlov, Komínky, Brdo, Bunč, Bradlo, Holý kopec, Ocásek nebo Břestecká skála,” upozorňuje jeden z tvůrců trati Milan Šima.

Více: https://www.oe100.cz/