Stavíme pro budoucnost
Kariéra
PSG
16. března 2020

PSG přistoupilo k dalším opatřením v souvislosti s koronavirem, má chránit zaměstnance i zákazníky

K dalším opatřením v návaznost na rozhodnutí vlády „o nouzovém stavu a karanténě“ země v souvislosti s šířením koronaviru přistoupilo i PSG. Cílem je zachovat maximální funkčnost firmy, ochránit zaměstnance i zákazníky a minimalizovat tak dopady na realizované projekty.

„Všem našim zaměstnancům je nařízeno, aby velmi striktně dodržovali obecná pravidla hygieny a chování, která mají snížit riziko nákazy. Přistoupili jsme však také k dalším opatřením tak, abychom minimalizovali dopady na rozestavěné projekty a mohli investorům garantovat jejich realizaci. To se týká i projektů připravovaných, které jsou nyní ve stadiu obchodního vyjednávání. Děláme maximum, aby se naši klienti nemuseli bát svou investici realizovat,“ uvedl výkonný ředitel PSG Construction Jaroslav Ševela.

PSG zakázalo vstup cizím osobám do svého mateřského sídla v Otrokovicích i do jednotlivých závodů v Praze, Brně a Ostravě. Zaměstnanci, u nichž je to možné, pracují z domu, omezeny jsou porady i osobní schůzky. Preferována je emailová a telefonická komunikace nebo videokonference, a to uvnitř firmy i směrem k investorům, úřadům a dalším subjektům.

Stavby fungují ve zpřísněném režimu hygieny, návštěv i dodávek subdodavatelů, omezeny jsou po dohodě s investory kontrolní dny nebo je na nich minimalizován počet osob. Rušeny nebo omezeny jsou i jiné události předpokládající setkání více lidí a zvýšení rizika. Projektoví manažeři také intenzivně komunikují s investory, a to zejména v případě, pokud by celková situace mohla omezit některé subdodávky a měla by tak vliv na termíny.

„Skutečně děláme velmi zodpovědně vše, abychom minimalizovali dopady současných omezení plynoucích z rozhodnutí vlády. To je rámec, v němž se pohybujeme. Pokud by se měnil, budeme pružně a zodpovědně reagovat,“ uvedl Jaroslav Ševela.

PSG na situaci šíření koronaviru reagovalo pokynem pro zaměstnance poprvé již před koncem února, kdy nedoporučilo cesty do zahraničí, nařídilo karanténu vracejícím se zaměstnancům a zpřísnilo hygienická pravidla. To vše v době, kdy se nemoc COVID-19 na území Česka ještě nevyskytovala.