Stavíme pro budoucnost
Kariéra
PSG
14. března 2013

PSG udělalo další krok k výstavbě obří elektrárny v iráckém Erbilu

PSG je o další krok blíže k realizaci parní části 980ti megawatové paroplynové elektrárny v Erbilu v Iráckém Kurdistánu.

PSG je o další krok blíže k realizaci parní části 980ti megawatové paroplynové elektrárny v Erbilu v Iráckém Kurdistánu. Vláda České republiky totiž posvětila financování projektu prostřednictvím České exportní banky a jeho pojištění přes státní pojišťovnu EGAP, představenstva obou institucí pak úvěr ve výši půl miliardy dolarů i jeho pojištění mají schválit ještě v průběhu letošního března.

"Podpora ze strany vlády a jednotlivých ministerstev ke schválení úvěru a pojištění je pro nás důležitá zpráva. Navázali jsme tak na dohody uzavřené v Iráku při společné návštěvě s ministrem průmyslu a obchodu z letošního léta,“ uvedl generální ředitel PSG Tomáš Krones.

Elektrárna bude realizována společně s dlouhodobým partnerem PSG, tureckou společností Renaissance Construction, podílet se na ní může až sedmdesátka českých firem. „Od subdodavatelů nakoupíme a namontujeme parní turbíny, kotle na odpadní teplo, vzduchovou regulaci a další komponenty, podíl českých dodávek na celkovém objemu investice bude vyšší než 70%,“ upřesnit Tomáš Krones.