Stavíme pro budoucnost
Kariéra
PSG
4. května 2023

Rekonstrukce OKO Zlín vyhrála v soutěži Fasáda roku 2023

Multifunkční dům OKO ve Zlíně, který vznikl námi zhotovenou rekonstrukcí, získal prestižní ocenění Fasáda roku 2023 v kategorii rekonstrukce!

Odborná sedmičlenná porota složená z předních architektů a projektantů ocenila především přidání sloupů mezi okna a další významné úpravy, díky kterým byla fasáda od klasické Sorely povýšena na nynější vzhled.
 
„Multifunkční dům OKO z 60. let minulého století, který dříve sloužil pro projektový ústav nebyl po celou dobu užívání rekonstruován. Záměrem investora bylo budovu nabídnout a otevřít veřejnosti. Výsledkem je vybudování moderního bezbariérového polyfunkčního objektu s pronajímatelnými plochami pro komerční využití. Fasáda objektu doznala větších změn a od klasické Sorely byla povýšena na nynější vzhled. Vytvořené sloupy mezi okny dávají budově nový ráz a tím doplňují celý vzhled objektu,“ píše se v oficiálním odůvodnění poroty.
 
Obchody. Kanceláře. Ordinace. To je ve zkratce nový multifunkční dům OKO ve Zlíně, který vznikl naší rekonstrukcí objektu z 60. let minulého století.
 
Kompletní rekonstrukce zahrnovala jak samotnou obálku objektu (fasády, hliníkové výplně), tak vnitřní úpravy (demontáž stávajících příček, bourání podlah, doplnění statického vyztužení objektů, realizace nových dispozic a technologických tras).
 

Multifunkční dům Oko, tř. Tomáše Bati 508, Zlín
Investor: OBEK SERVIS a.s.
Projektant: S-projekt plus, a.s.
Zhotovitel: PSG Construction a.s.