Stavíme pro budoucnost
Kariéra
PSG
29. září 2022

Slavnostní předání: Multifunkční sportovní centrum KAPKA resort

Úspěšně jsme předali další stavbu - multifunkční sportovní centrum KAPKA resort, které se nachází ve Lhotě u Vsetína.

Moderní komplex KAPKA resort slouží jako multifunkční sportovní objekt včetně veškerého zázemí a navazujících služeb. Primárně je objekt navržen jako tréninkový zimní stadion včetně šaten a příslušenství sportovců. Objekt bude využíván profesionálními i amatérskými hokejisty včetně veřejného bruslení. Dále je k objektu vybudováno fitness, wellness včetně privátního spa, hotel (8 pokojů, 8 apartmánů), restaurace včetně gastra a skladovacích prostor.

Objekt je realizován jako prefabrikovaný skelet oplaštěný pir panely s předsazenou provětrávanou fasádou a lamelovým systémem. Hlavní kvádrová loď, jež tvoří prostor ledové plochy a tribunu pro diváky, je přemostěna unikátními železobetonovými vazníky o rozpětí 46 m, které dodávala naše PREFA.

K objektu je z východní strany přičleněná dvoupatrová venkovní terasa, jejíž nosná konstrukce je tvořena masivními dřevěnými BSH hranoly (sloupy a střešní trámy). Terasa je v úrovni 2.NP doplněná ocelovou konstrukcí podlahy a je zastřešená. K objektu náleží i zpevněné plochy a komunikace včetně 100 parkovacích míst pro klienty resortu. V exteriérové časti bylo také vybudováno multifunkční sportovní hřiště o ploše 1000m2 a veškerého zázemí pro různé druhy sportů.

Základní kámen multifunkční sportovní haly jsme položili v červnu 2021, slavnostní předání se uskutečnilo koncem září 2022.