Stavíme pro budoucnost
Kariéra
PSG
3. října 2022

Stavba Vodního světa získala Cenu inženýrské komory 2021

Po čestném uznání ve Stavbě roku Zlínského kraje 2020 získala naše stavba Vodního světa ve Velkých Karlovicích další prestižní ocenění.

Díky čemu získal námi realizovaný objekt Cenu inženýrské komory 2021? Porotci ocenili vedle inspirativní kompozice v terénu rovněž řešení saun ve tvaru válců, které jsou umístěny kaskádovitě v těsné blízkosti hlavní budovy a tvoří tak architektonický doplněk celé stavby.

Objekt Vodního světa je citlivě zasazen do prostředí Velkých Karlovic. S dalšími oceněnými stavbami zábavní park spojuje například fakt využití brownfieldu: celý areál Vodního světa byl vystavěn na místě bývalého výrobního podniku. Při jeho realizaci byly využity přírodní materiály, zejména kámen a dřevo.

„Těší mě, že po rekonstrukci Grandhotelu Tatra jsme ve Velkých Karlovicích mohli realizovat již druhý významný turistický cíl a opět jsme tak přispěli k rozvoji tohoto území,“ uvedl Ing. David Blažek, ředitel otrokovického závodu PSG Construction.

Cenu inženýrské komory uděluje Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků (ČKAIT). Vyhlášení výsledků se uskutečnilo na zářijovém shromáždění delegátů, kteří z 28 realizací a návrhů vybrali pětici vítězů, mezi nimiž byl i námi realizovaný Vodní svět.