Stavíme pro budoucnost
Kariéra
PSG
15. června 2023

Vyhráli jsme titul Stavba roku 2022 Zlínského kraje

Ocenění v kategorii staveb občanské vybavenosti jsme získali za stavbu multifunkčního sportovní centra KAPKA resort ve Lhotě u Vsetína.

Multifunkční sportovní centrum KAPKA resort ve Lhotě u Vsetína, které jsme realizovali jako generální dodavatel stavby pro investora KOTRLA a.s., zahrnuje rozmanité služby – moderní zimní stadion s celoročním mražením, hotel, restauraci, wellness, posilovnu i různé fyzioterapie. Projekt soukromého investora vznikl na podporu mládeže, profesionálních sportovců i široké veřejnosti s cílem vytvořit místo pro pohybové aktivity, trénink, relax i kvalitní gastronomii. 

„Musím upřímně přiznat, že jsme se toho při stavbě multifunkčního sportovního centra KAPKA resort hodně naučili. Není to jen fráze, pro náš tým to byla první realizace zimního stadionu, takže jsme museli nastudovat spoustu materiálů o ledových plochách, chlazení a dalších technických specifikách. Překvapilo mě například, že rovinnost povrchu finální betonové vrstvy musí být provedena s přesností ±5 mm v celé ploše kluziště,“ popisuje náročnost realizace Michal Pohl, projektový manažer PSG Construction.
 
„Na první pohled se může zdát realizace takové krásné stavby jako vysněný projekt, ale na samotném začátku jsem k tomu přistupoval s velkým respektem, protože jsem si uvědomoval náročnost jak časovou, technologickou, tak i designovou. Když nyní jezdím okolo, tak mě samozřejmě velmi těší, jaký objekt nám vyrostl pod rukama,“ říká Michal Pohl.

Srdcem multifunkčního sportovního centra je hlavní obdélníková loď s rozměry 65,50 x 36,65 m, jež zahrnuje ledovou plochu s rozměry 61 x 26 m a tribuny pro 189 sedících diváků. Hlavní nosnou konstrukci zastřešení zimního stadionu tvoří prefabrikované železobetonové předpjaté střešní vazníky délky 36 m. Zimní stadion je ze tří stran obklopen dvoupodlažními přístavbami (technické zázemí, zázemí pro hokejisty, hotel, restaurace, fitness) a ze severní strany je k němu připojen jednopodlažní přístavek, v němž je umístěno wellness.

Objekt je realizován jako prefabrikovaný skelet opláštěný PIR panely s předsazenou provětrávanou fasádou a lamelovým systémem Ruukki dovezeným z Estonska. V době výstavby se jednalo o vůbec první realizaci v České republice, při které se použil tento typ fasády.

K objektu náleží i zpevněné plochy a komunikace včetně sta parkovacích míst pro klienty resortu a šesti parkovacích stání pro nabíjení elektromobilů. V exteriérové části bylo vybudováno multifunkční sportovní hřiště o ploše 1 000 m2 se speciálním kazetovým povrchem pro in-line a další sporty.

Základní kámen multifunkční sportovní haly jsme položili v červnu 2021, slavnostní předání se uskutečnilo koncem září 2022. 

Soutěž Stavba roku Zlínského kraje 2022 organizuje Krajská stavební společnost Zlínského kraje při Svazu podnikatelů ve stavebnictví společně s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě. Jedná se již o XXI. ročník této soutěže. Vyhlášení výsledků se konalo ve čtvrek 15. června 2023 v Domě kultury v Uherském Brodě.