Stavíme pro budoucnost
Kariéra
PSG
7. června 2023

Zahájili jsme přístavbu Rehabilitačního ústavu Kladruby

Poklepáním základního kamene jsme zahájili stavbu přístavby jižního křídla budovy "D" Rehabilitačního ústavy Kladruby u Vlašimi.

Slavnostního aktu se mimo jiné zúčastnili ředitel Rehabilitačního ústavu Kladruby, Ing. Josef Hendrych, MBA, starosta obce Kladruby u Vlašimi, Roman Kunst, a také výkonný ředitel a předseda představenstva PSG Construction, Peter Surovič.

„O zdejším rehabilitačním ústavu jsem slyšel hodně dobrého a velmi mě těší, že můžeme spolupracovat s investorem, který ve svém oboru patří ke světové špičce. Jelikož naši vizí je být českou jedničkou ve stavebnictví pro zaměstnance i zákazníky, tak právě spolupráce s podobně úspěšnými a významnými partnery nás inspiruje a posouvá dopředu,“ uvedl Peter Surovič.

Předmětem veřejné zakázky jsou stavební práce a projekční a inženýrská činnost. Jedná se o naši druhou veřejnou zakázku realizovanou metodou Design & Build, tou první byla realizace pro Domov pro seniory Sokolnice. Předpokládaný termín dokončení je v říjnu příštího roku. 

Navržená lůžková část novostavby (přístavby) rehabilitačního pavilonu bude využívána jako léčebný pavilon. Novostavba pavilonu bude bezbariérová se dvěma evakuačními lůžkovými výtahy a bude obsahovat 2 PP až 4 NP. Celá stavba je navržena pro cca 60 klientů. 

Vzduchotechnika počítá s kompletním nuceným větráním budovy se zpětným získáváním tepla z odpadního vzduchu pomocí několika VZT zařízení. Budou zde instalována také tepelná čerpadla jako hlavní zdroj chlazení. Vytápění a chlazení prostor pokojů bude řešeno stropním sálavým systémem. Součástí realizace bude také instalace FVE panelů. Budova spadá do pasivního standardu a v rámci klasifikační třídy uvedené PENB je označena hodnotou A (mimořádně úsporná). 

Název stavby: Přístavba jižního křídla budovy D – Rehabilitační ústav Kladruby 

Předpokládaný termín realizace: 5/2023 – 10/2024 

Investor: Rehabilitační ústav Kladruby 

Závod PSG: Praha 

Projektový manažer: Ing. Josef Kolda   

Zastavěná plocha: 1 141,47 m 2 (s přístavkem) 

Obestavěný prostor: cca 22 000 m3