Stavíme pro budoucnost
Kariéra
Dokončeno

Energocentrum a Plating v hale SO 102 AVX Bzenec

Popis zakázky

Pro firmu AVX CZECH REPUBLIC  s.r.o. jsme v Bzenci postupně od roku 2011 realizovali několik etap rekonstrukcí stávajících budov, stejně tak výstavby nových.

Posledním projektem je vestavba ve stávající hale SO 102 a samostatný dvoupodlažní objekt Energobloku. Součástí realizace jsou i přeložky stávajících inženýrských síti, které vedly pod novým Energoblokem. Tato vestavba slouží pro technologii pokovovacích linek.

Součástí vestavby pro výrobní linky je zázemí tvořící nové místnosti - místnost měření, laboratoř, místnost pro čištění dílů a úklidovou místnost. V části vestavby je osazen podvěsný jeřáb.

Energocentrum je konstrukčně řešeno jako dvoupodlažní železobetonový prefabrikovaný skelet. Nosná střešní konstrukce nad druhým nadzemním podlažím je ze železobetonových prefabrikovaných tyčových prvků, na kterých je trapézový plech. Založení objektu je na vrtaných železobetonových pilotách. Průmyslová železobetonová podlaha je opatřena stejnou chemicky odolnou stěrkou. Opláštění objektu je ze sendvičových panelů Kingspan tl. 150 mm s výplní z minerální vlny. Železobetonový prefa parapet po obvodu tvoří spolu s podlahou na 1.NP záchytnou jímku proti úniku chemikálií, opatřenou chemicky odolnou stěrkou STONHARD. Do 2. NP je přístup z jižní fasády po venkovním ocelovém dvouramenném schodišti. Střešní plášť je skládaný z nosných trapézových plechů a s tepelnou izolací z minerální vlny tl. 180 mm. Krytina je z PVC fólie. V rámci podlahové desky bylo zrealizováno místní snížení a lokální spády do uzavřených bezodtokových jímek.

 • Investor
  AVX Czech Republic s.r.o.
 • Místo
  Bzenec
 • Doba realizace
  05/2020 - 11/2020
 • Typ stavby
  Průmyslové stavby
 • Dodavatel
  PSG Construction a.s.

Naše poslední realizace

Všechny reference