Stavíme pro budoucnost
Kariéra
Dokončeno

Kongresové centrum Zlín

Popis zakázky

Hlavní cena v soutěži Stavba roku Zlínského kraje 2010

1. místo v soutěži Fasáda roku 2010

Generální dodávka Kongresového centra Zlín, které je tvořeno železobetonovým skeletem s prosklenou fasádou. Architektonickou dominantou je ocelová konstrukce nad střechou a PHS tvořena skleněnými vitrabloky. Stavba se stala jednou z nových dominant krajského města Zlína.

Nadčasová realizace kongresového centra získala hlavní cenu v kategorii staveb občanské vybavenosti v prestižní soutěži Stavba roku Zlínského kraje 2010, které PSG postavilo společně s dalším partnerem ve sdružení dodavatelů. Členové odborné poroty ocenili zejména technickou a konstrukční náročnost objektu, který navrhla světoznámá architektka a zlínská rodačka Eva Jiřičná.

Kongresové centrum Zlín se skládá ze dvou samostatných objektů. Prvním je prosklená vstupní část se šatnami, pokladnami, informačním střediskem, restaurací a terasou v prvním patře. Druhou tvoří dva víceúčelové sály s akustickými podklady a podhledy. Kolem hlavního sálu pro 850 osob jsou obslužné prostory s ladírnami, zkušebnami, administrativními prostory a dalším zázemím. Centrum tvoří společný komplex se sousedním Univerzitním centrem.

 • Investor
  Statutární město Zlín
 • Místo
  Česká republika / Zlín
 • Doba realizace
  07/2009 - 08/2010
 • Typ stavby
  Stavby občanské vybavenosti
 • Dodavatel
  PSG Construction a.s.

Naše poslední realizace

Všechny reference