Stavíme pro budoucnost
Kariéra
Dokončeno

Vývojové a produkční sídlo společnosti CROSS Zlín

Popis zakázky

Vítězný projekt v soutěži Tekla BIM Awards.

Nadčasovou realizaci dokončil otrokovický závod PSG Construction ve Zlíně-Malenovicích. V srpnu 2023 jsme předali stavbu moderního vývojového a produkčního sídla společnosti CROSS Zlín investorovi.  

Nové sídlo CROSSu je tvořeno několika na sebe navazujícími objekty. Patro podzemních garáží pro více než stovku automobilů a motocykly bylo realizováno jako „bílá vana“, díky čemuž je zajištěna nepropustnost vody u spodní stavby, která je situována u řeky Dřevnice. Vývojová budova ve tvaru písmene H je postavena z monolitického betonu, rozměry 53 x 56 metrů se čtyřmi plnoplošnými podlažími, páté patro je vytaženo nad střední spojovací částí a nad ním je betonová deska konstrukce vertiportu na šikmých ocelových sloupech. Zajímavostí je unikátní systém předsazené ocelové konstrukce s fasádou ze žaluziových lamel ve tvaru X, které odkazuje na název společnosti a akcentuje na jednu z jejich hlavních činností – řízení provozu nejen samotných křižovatek.

Navazující objekt výroby je opět situován nad podzemním parkovištěm, jedná se o čtyřpodlažní monolitickou železobetonovou konstrukci opláštěnou sendvičovými panely, která je propojena s hlavní budovou spojovacím krčkem. Budova výroby přechází opláštěním do objektu skladu polotovarů a expedice s atikovou výškou 16,5 metru, jejíž nosná konstrukce je prefabrikovaná. Zachycení dešťových vod zajišťují dvě akumulační retenční nádrže.

Novostavba se nachází v průmyslové zóně Trní v místní části Zlín-Malenovice, kde PSG již v minulosti postavilo objekt pro tiskárnu Z-Studio a skladovací a provozní budovy Flintstore. 

 

 • Investor
  CROSS Zlín a.s.
 • Místo
  Zlín-Malenovice
 • Doba realizace
  07/2021 - 08/2023
 • Typ stavby
  Průmyslové stavby
 • Dodavatel
  PSG Construction a.s.

Naše poslední realizace

Všechny reference