Stavíme pro budoucnost
Kariéra
PSG
8. března 2023

Poklepali jsme základní kámen nové sportovní haly

Ve Frenštátě pod Radhoštěm proběhlo 6. března slavnostní poklepání základního kamene nové sportovní haly.

Slavnostní poklepání základní kamene nové sportovní haly, která vyroste v areálu zdejšího gymnázia a SPŠEI, se konalo za účasti Ivo Vondráka, hejtmana Moravskoslezského kraje, který je investorem stavby. Výstavba sportovní haly by měla začít v první polovině v března, jakmile budou dokončeny přípravné práce na ploše pro výstavbu.

„Naše stavební skupina dlouhodobě podporuje různé sportovní kluby a aktivity, takže jsem rád, že se můžeme podílet na výstavbě této nové sportovní haly. Navíc v našem sloganu říkáme, že "stavíme pro budoucnost", což v souvislosti s touto stavbou jednoznačně platí. Ve Frenštátu stavíme pro budoucnost zdejšího sportování a lepšího vzdělávání, které jde často se sportem ruku v ruce,“ uvedl Peter Surovič, výkonný ředitel a předseda představenstva PSG Construction, která stavbu realizuje.

„Realizace haly by podle smlouvy se zhotovitelem měla trvat 15 měsíců, první sportovci si tyto nové moderní prostory užijí na začátku školního roku 2024/2025. Celkové náklady jsou vyčísleny na 145 milionů korun,“ popsal Jaroslav Kania, náměstek hejtmana MSK pro finance, investice a majetek.

Novostavba sportovní haly v blízkosti stávajících školních budov bude kromě studentů sloužit také městským spolkům a organizacím. Novostavba z ocelové konstrukce zahrnuje hlavní hrací plochu o rozměrech 40 x 20 m s tribunou pro 300 diváků, malým sportovním sálem 20,50 x 12,44 a zázemí. Součástí projektu je také revitalizace navazujícího parteru a veřejných ploch, která spočívá v terénních a sadových úpravách v místě stávajících venkovních hřišť.

Navrhovaná hala spolu se zázemím doplňuje areál školy o potřebnou vybavenost a povyšuje jeho dosavadní standard. Více o technických specifikacích stavby naleznete v naší předchozí tiskové zprávě.