Příběhy
našich kolegů

PSG, to není jen skvělá firma. Je to také dlouhý a pozoruhodný příběh. A každý takový se skládá z lidí a jejich pravdivých příběhů. Seznamte se s některými z nich.

“Těší mě, že sdílím hodnoty PSG vnitřně, lidsky.”

V roce 2008 jsem se přestěhoval do Zlína a hledal práci. V té době jsem se věnoval dřevostavbám a truhlárna PSG vypadala dobře, tak jsem v únoru nastoupil. Přijímal mě člověk, s nímž spolupracuji dodnes, a jsme výborní kamarádi.

Popravdě, po prvním roce a půl jsem chtěl odejít, práce mě úplně nenaplňovala. Jezdil jsem po světě jako mistr s dělníky divize protihlukových stěn a nemělo to směr, kterým jsem chtěl jako mladý kluk jít. Když to vyšlo najevo, firma se mě snažila motivovat a poslala mě na stavbu Campusu univerzity v Brně.  A tam to asi celé začalo…, tam mě práce začala bavit a začala mi dávat pocit, že se někam profesně posouvám, což pak rostlo s každou zkušeností a novým projektem. Nezapomenu, když přede mne kolega stavbyvedoucí právě na Campusu v Brně položil čtyři stohy projektové dokumentace v deskách a řekl: „To je tvoje…“ Tehdy jsem si říkal, tak to nedám. Tato stavba pro mě nakonec byla takovou malou imatrikulací do PSG.

Těší mě, že sdílím hodnoty PSG vnitřně, lidsky "Férovost, tradice, odbornost a také rovnost, zdravé sebevědomí, dělat to tak, ať nás to baví. A dělá mi občas radost, když se "firma" v konfliktních situacích dokáže rozhodnout, že nepůjde tou nejlehčí cestou, ale tou, která jí přijde korektní a správná. Evokuje to ve mě vnitřní hrdost na to, že pro tuto firmu pracuji. Tím bych přesvědčoval i své kamarády, aby šli do našeho týmu.

Michal Pohl

Projektový manažer

Michal Pohl

“Firma mi byla oporou v nelehké situaci.”

Do PSG jsem nastoupila teprve v únoru 2019, práce mi byla nabídnuta a pro mě to bylo překvapivé a zároveň potěšující. V době nástupu se mi stala nemilá událost, na parkovišti před budovou mi kvůli elektroinstalaci shořelo vlastní auto.

V této reálné situaci (lepší než teambuilding), jsem rychle poznala své kolegy, kteří mi moc pomohli a prošli „touto zkouškou“ na výbornou. Jako bonus mi zaměstnavatel ještě půjčil auto. Firma mi byla oporou v nelehké životní situaci.

Profese odborného přípraváře v oboru stavebnictví je pro ženu netypická. Záleží na tom, jak si tuto profesi nastaví sama v sobě a zda k sobě má tým lidí, kteří ji podpoří. To začíná u rodiny, která je víc než zaměstnání, protože v ní vychováváme naši budoucnost. Pro mě jsou moji tři kluci doma velkou oporou v každé chvíli a díky nim se můžu doslova "bavit" mým zaměstnáním. Společnost mi navíc vždy vytvořila podmínky, abych mohla profesi a rodinu skloubit. Je zde důvěra zaměstnavatele k zaměstnanci a naopak.

Jsem ve firmě krátce, ale krásný dojem ve mě zanechal zářijový Den s PSG. Ten se konal i za účasti bývalých zaměstnanců. Málokterý zaměstnavatel si v dnešní době vzpomene a pozve na svůj DEN také ty zaměstnance s rodinami, kteří jsou již v důchodovém věku. A dříve byli těmi, kteří PSG posouvali dále. Tak jako to teď dělá náš tým.

Petra Machačová

Odborná přípravářka

Petra Machačová

“Nikdy jsem neuvažoval o tom, že bych změnil dres.”

Jako čerstvý absolvent jsem si v roce 2005 udělal po vysoké škole ještě dva měsíce prázdnin. Už v průběhu září jsem ale nastoupil do PSG, takže jsem tady od školy. Mé tehdejší rozhodnutí zásadně ovlivnilo to, že jsem byl osloven přímo majiteli společnosti.

Následoval velmi zajímavý vstupní pohovor s jedním z nich. Ten se odehrával ještě v našem starém sídle v centru Zlína. Celou dobu oceňuji, že mi firma vždy v pravý čas dala možnost posunout se dál. Možnost dělat trochu jinou práci, byť ve stejném oboru a ve stejné společnosti - od úsekového stavbyvedoucího, přes stavbyvedoucího, hlavního stavbyvedoucího, vedoucího projektu, zástupce výrobního ředitele, výkonného ředitele až po ředitele závodu. Člověk tím pak dostává hodně zajímavý pohled na danou problematiku, dá se říci ze všech stran.

Také díky tomu jsem asi nikdy neuvažoval o tom, že bych změnil dres. V PSG mě vždy držel určitý tým lidí a hlavně vstřícné a férové jednání majitelů. Navíc každý rok se ve firmě děje něco nového, někdy i hodně dynamického, a já se snažím z toho vzít pokaždé pozitivní zkušenost. Pokud bych měl přesvědčovat známé nebo kamarády k nástupu do firmy? Zní to možná jako klišé, ale docela mi sedí stávající firemní hodnoty: Odbornost, Férovost, Tradice.
Zážitků, které se mi v souvislosti s PSG vrylo do paměti je opravdu hodně. Bylo by to na samostatné dlouhé vyprávění. PSG prostě musíte zažít!

Ing. Michal Krzyžanek

Ředitel závodu Brno

Ing. Michal Krzyžanek

“Jsem opravdu rád, že pracuji ve firmě, která jde s dobou.”

V PSG jsem se pohyboval již v průběhu vysoké školy. Začalo to před čtyřmi lety letní brigádou, po ní mi byla nabídnuta možnost "práce při studiu" a následně přechod do studentského programu Trainee. Poslední rok studia jsem byl plnohodnotným členem projektového týmu.

Zastával jsem funkci stavbyvedoucího, přechod do pracovního poměru po ukončení studia tak byl plynulý a rychlý.  Skutečnost, že k dnešnímu dni zastávám funkci hlavního stavbyvedoucího, je jednoznačně důkazem, že se PSG nebojí dát důvěru i mladým zaměstnancům s relativně krátkou praxí. Beru to jako výzvu a snažím se společnost nezklamat. Super je po mě chování společnosti k zaměstnancům. Intenzivně s nimi komunikuje, snaží se chovat férově a vytváří tak "rodinnou" atmosféru, která nám mladým hodně pomáhá.


Jistota a tradice firmy je to, co by mělo motivovat i další lidi, aby u nás pracovali. Je příjemné, když řeknete, že pracujete v PSG a minimálně v našem regionu je to opravdu velký pojem. Taková stavařská prestiž. A s úsměvem dnes vzpomínám na první brigádu. Lítal jsem z jednoho rohu staveniště na druhý, snažil se rozkoukat a zorientovat, přitom všem jsem nechtěl vypadat jako "ušák". Bohužel, vypadal jsem tak a každý to poznal. Hodně mi pomohl můj šéf, choval se ke mně lidsky a formoval mě. Jsem opravdu rád, že mohu pracovat ve firmě, která jde s dobou, vyvíjí se a dokáže ocenit zaměstnance.

Ing. Ondřej Ševela

Stavbyvedoucí

Ing. Ondřej Ševela

“Vždy existovala jistota férového jednání.”

Jako čerstvá absolventka VUT Brno obor statika - programování jsem do PSG nastoupila v roce 1983. Přes výpočetní středisko a oddělení statiky jsem se dostala až k počátku zavádění systémů managementu dle norem ISO. Postupně jsem se stala ředitelkou Integrovaného systému managementu.

V roce 1997 jsem nejdřív na pozici manažerky kvality spolupracovala a posléze sama řídila procesy certifikace systémů managementu kvality, životního prostředí, bezpečnosti práce, bezpečnosti informací a společenské odpovědnosti nejdříve jako představitel managementu pro ISM a později jako ředitelka ISM.

Přišly i těžké okamžiky, kdy jsem přemýšlela o odchodu, a to hned několikrát. Nejvíc demotivující byly v jednom období časté změny v organizaci společností a s tím související měnící se názory na systémy řízení. Nicméně i v letech, které byly pro firmu náročnější, vždy existovala jistota férového jednání ze strany nejvyššího vedení. To rozhodlo, že jsem ve společnosti zůstala.

PSG má totiž v porovnání s jinými firmami něco navíc. Tak jako se specifická atmosféra, či duch určitého místa označuje pojmem „genius loci“, má i PSG svoji neopakovatelnou atmosféru, která se vždy vyznačovala spoluprací, kolegialitou, možností spolehnout se na druhého,… a to je to, co si na PSG opravdu cením.

Za celou tu dlouhou dobu se mi ale nejvýrazněji vryl do paměti několikaměsíční pobyt v indickém Bangalore při přípravě výstavby supermarketů METRO v Indii. Pozorovat realizaci staveb v podmínkách, kdy se kamenivo nosilo ve velkých nádobách na hlavě a lešení bylo nezřídka zhotovené pouze z bambusu, bylo jako zážitek z jiné planety. I to byla práce u PSG.

Mgr. Ing. Naděžda Haltmarová

Ředitelka ISM

Mgr. Ing. Naděžda Haltmarová